Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Tanvaldská 38 46311 Liberec
V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. Obytný dům sloužil současně i jako provozovna živnosti Ferdinandova otce Antona Porscheho, který měl v přilehlém objektu prosperující klempířskou dílnu.

Čtyři vitríny prezentují historické milníky konstrukčního a inženýrského umu – od prvních nástrojů až po vynálezy, které se uplatní v blízké budoucnosti.

Středobodem expozice je replika vozu Lohner- Porsche, obklopená ukázkami vývojových prací, designových studií či výzkumných projektů, které se uplatní u automobilů budoucnosti. To vše je doplněno výhledem, jak by mohla mobilita zítřka vypadat.

Velký stůl v části věnované rodině Porscheových je zaplněn vzpomínkami a historickými milníky, které vyprávějí o životě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích, Vídni, Vídeňském Novém Městě, Stuttgartu, Wolfsburgu, Gmündu a Zell am See. Dobové fotografie jsou přitom vstupem do multimediální prezentace o životě a díle Ferdinanda Porscheho.

Rodný dům Ferdinanda Porscheho
GPS: 50.745359, 15.086561
Adresa: Tanvaldská 38 46311 Liberec
Telefon: +420 326 832 028

Další místa v okolí

Již ve třicátých letech minulého století Porsche experimentoval s konstrukcí lidového automobilu s m...
Bazén pro plavce i neplavce, dětský koutek, beach volejbal, restaurace.Bazén pro plavce i neplavce, dětský koutek, beach volejbal, restaurace.
In line bruslení na nově vybudovaném běžeckém areálu pro mistrovství světa v klasickém lyžování. Jso...