Kolektory Brno - technické podzemí

Zelný trh 21 60200 Brno
Obrázek neexistuje
Technické sítě Brno, a.s. nabízí prohlídky v rámci projektu Brněnské technické podzemí – exkurze v kolektoru. V rámci těchto prohlídek může návštěvník nahlédnout do útrob technických sítí, které jsou nedílnou součástí fungování města Brna. Zájemci o prohlídku si mohou vybrat malý nebo velký okruh. Doba trvání každé prohlídky, vedené školenými průvodci Turistického informačního centra města Brna, je přibližně 60 nebo 90 minut.

Malý okruh prohlídkové trasy je prezentací moderní technické stavby, jejího provozu, údržby a jejího využití pro fungování moderního města.

Trasa velkého okruhu, jehož délka činí cca 1100 metrů, zavede účastníky na chvíli také do historického podzemí Brna. Trasa vede pod ulicemi Josefská, Masarykova, Orlí, Radnická, Jánská, Minoritská, stejně jako u prvního okruhu je vstup do podzemí i výstup v ulici Josefská. Některé chodby se navíc změnily v muzejní prostory a zájemci si mohou prohlédnout například nálezy ze studny na Špilberku, fragmenty studny nebo různé pracovní předměty využívané v podzemních stavbách. Křižovatky chodeb jsou osazeny speciálními tabulemi, na nichž je možné sledovat, jak se v historii měnil název ulice, pod níž jsou kolektory umístěny.

Zakoupení vstupenek je možné pouze v pokladně Labyrintu pod Zelným trhem.
Kolektory Brno - technické podzemí
GPS: 49.192984, 16.60945
Adresa: Zelný trh 21 60200 Brno

Další místa v okolí

Informace nejen pro návštěvníky Brna, kultura, památky, výlety, akce, výstavy..Informace nejen pro návštěvníky Brna, kultura, památky, výlety, akce, výstavy..
Brněnská památková rezervace je 2. největší městskou památkovou rezervací České republiky. Nachází s...
Kapucínská hrobka se nachází v suterénu kapucínského kostela Nalezení svatého Kříže na Kapucínském n...