Zámek Nové Hrady

Nové Hrady 1 53945 Nové Hrady
Zámek Nové Hrady je v Čechách ojedinělá rokoková stavba, kterou navrhl a nechal postavit původní majitel panství, hrabě Jean-Antoine Harbuval de Chamaré. Stavba z roku 1777 nebyla nikdy přestavována a dodnes si zachovala svou ryzí architektonickou podobu. Od roku 1997 je zámek v soukromém vlastnictví rodiny Kučerovy a celý areál prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

V rámci prohlídky stálé zámecké expozice uvidíte výjimečnou výstavu Umění nábytku v proměnách staletí a nahlédnete do soukromých prostor majitelů.

První české muzeum cyklistiky je otevřeno od roku 2007 a je stále největším muzeem svého druhu ve střední Evropě. Jedná se o rozsáhlou sbírku jediného soukromého vlastníka, pana Ing. Jaroslava Uhlíře z Hostovlic na Čáslavsku. Návštěvníci muzea uvidí více než 250 exemplářů jízdních kol, od nejstarších velocipedů až po závodní kola z konce 20. století, ale také nesčetně dalších exponátů, které s vývojem cyklistiky úzce souvisí, od náhradních součástek, cyklo-doplňků, trofejí, dobových fotografií, textilií a tiskovin. Tato výjimečná sbírka je umístěna v barokní sýpce nad zámkem.
Zámek Nové Hrady
GPS: 49.852845, 16.145788
Adresa: Nové Hrady 1 53945 Nové Hrady
Telefon: +420 469 325 353

Další místa v okolí

První české muzeum cyklistiky je umístěno v opraveném barokním špýcharu na zámku Nové Hrady. Jsou zd...
Pískovcové skalní město v jižní části východních Čech v přírodní rezervaci, pro níž jsou typické hlu...
Nejvyšší pískovcovou věží ve skalní oblasti Maštale, má vrchol upraven na vyhlídku. Kolem skaliska v...