Výstava LEGO v GALERII KOSTEK Central Kladno

P. Bezruče 3388 27201 Kladno
Za novodobými divy světa z LEGA se vypravte do Kladna, v novém obchodně-společenském centru Central dýchne na návštěvníky dávná historie. Unikátní Galerie kostek představí rozměrné modely klasických i novodobých divů světa a památek světových metropolí sestavených z oblíbených kostiček LEGO.

Galerie kostek bude trvalou expozicí, která bezesporu přiláká turisty z Prahy i dalších českých měst. Malí i velcí návštěvníci s dobrodružným duchem se tak během jediného dne budou moci zcela zdarma podívat téměř do celého světa.

V prostorách pasáže obchodně-společenského centra Central budou vystaveny nejzajímavější světové památky i novodobé divy světa, které jistě ocení všechny generace návštěvníků. Těm se naučnou i hravou formou představí takové skvosty, jako je šikmá věž v Pise, londýnský Tower Bridge nebo Velká čínská zeď. Chybět nebude ani indický Tádž Mahal (monumentální mauzoleum manželky vládce Šáhdžahána), pyramidy z mexického Chichén Itzá, centra civilizace tajuplné mayské kultury, nebo velkolepý japonský hrad Himedži. Českou republiku zastoupí hned dva exponáty – Staroměstský orloj a Hlavní nádraží v Praze.

Největším modelem Galerie kostek je Hlavní nádraží

Zásadním exponátem galerie bude dvoumetrový model Hlavního nádraží v Praze, který zabere úctyhodnou plochu 15 m2. Tuto věrnou kopii budovy a provozu nádraží budou moci ovládat a řídit sami návštěvníci. Model bude totiž plně interaktivní, včetně semaforů, projíždějících vlaků, pohyblivých souprav metra nebo automobilů. Řez modelem umožní také pohled do vnitřních prostor, na kolejiště, včetně cestujících, průvodčích nebo dispečerů. Chybět nebude ani zvuková kulisa – např. hlášení o příjezdu a odjezdu vlaků. Na centrální motiv nádraží upozorní také čtrnáct figurek nádražního personálu (120 cm vysokých), které budou rozmístěny v dalších částech pasáže.

Výstava LEGO v GALERII KOSTEK Central Kladno
GPS: 50.142368, 14.102777
Adresa: P. Bezruče 3388 27201 Kladno
Telefon: +420 226 202 800

Další místa v okolí

Dům s lékárnou U české koruny v ulici T.G. Masaryka v Kladně je jedním z nejhezčích domů ve městě. P...
Divadlo, ač loutkové, s repertoárem kde si najdou to své děti i dospělí.Divadlo, ač loutkové, s repertoárem kde si najdou to své děti i dospělí.
Barokní trojkřídlý zámek, byl přestavěn v letech 1738 – 1740 podle plánů Kiliána Ignáce Dientzenhofe...