Muzeum motorismu

Koželužská 44 66902 Znojmo
Naše museum se nachází ve Znojmě, v malebném údolí řeky Dyje, pod Znojemským hradem blízko přehrady, na ulici Koželužská.
Objekt stávajícího musea byl postaven původně jako vodárna, v roce 1878. V roce 1931 – 33 byl přestavěn na vodní elektrárnu, která sloužila svému účelu až do 60. let 20. stol. než byla vybudována a zprovozněna elektrárna nová, v přehradní hrázi.
Asi na 500 m2 najdete expozici bezmála čtyřiceti automobilů, patnácti motocyklů a pětatřiceti starých bicyklů do roku 1950, výhradně české produkce. Celkovou atmosféru doby podtrhují doplňující exponáty týkající se motorismu: benzínové a olejové výdejní stojany, smaltované reklamní cedule, rozcestníky a směrové cedule, sbírka heverů a olejniček, zapalovacích svíček, plechovek od olejů, a mnoho dalších doplňujících předmětů týkajících se motorismu třicátých let.
Život všem prostorám vdechují vtipně instalované figuríny v dobovém oblečení a s doplňky dokreslujícími atmosféru provozu tehdejší doby: řidiči, cestující, prodejci, policie i chodci.
Pro nejmenší návštěvníky jsme uchystali překvapení v podobě „oživených“ maket dítěte, taxikáře atp. a hraček daného období.
Skutečné znalce potěší dobové prospekty, řidičské a technické průkazy, fotografie aj. archiválie.
V nejbližší době chystáme rozšíření expozice o venkovní kolekci parních strojů a stabilních motorů.
Muzeum motorismu
GPS: 48.8522, 16.0468
Adresa: Koželužská 44 66902 Znojmo
Telefon: +420 603 548 351

Další místa v okolí

Věž ze 14.století, postavená v gotickém slohu je posledním zbytkem původního opevnění z doby krále P...
Znojemská radniční věž - jedna z hlavních dominant Znojma. Byla postavena v letech 1445–1448 Mikuláš...
Znojemské podzemí dnes patří k unikátním historickým památkám ve střední Evropě. Středověké Znojmo, ...